Historia

Gold Union

fala

Historia hodowli Gold Union swoją działalność rozpoczęła w listopadzie 2016 roku. Wtedy tez zostałam członkiem ZKwP i złożyłam wniosek o przydomek hodowlany. Jednak moja historia związana z owczarkami niemieckimi trwa od 1994 roku. Urodziłam się w rodzinie hodowców, kocham tę rasę i dlatego postanowiłam związać z nią moją zawodową przyszłość. Oczywiście każda hodowla zaczyna się od jakiegoś psa. W przypadku Gold Union była to Ixie vom Finkenschlag. Przyjechała do mnie z Niemiec. Był to mój pierwszy pies , z którym rozpoczęłam samodzielną drogę. Mówię tutaj o wyprowadzce z domu oraz rozpoczęciu własnej hodowli owczarków niemieckich.

 

W 2019 roku rozpoczęłam kurs asystencki we wrocławskim oddziale związku. Od kwietnia 2019 roku jestem asystentem kynologicznym owczarków niemieckich - specjalizacja wystawowa.

 

 

Celem mojej hodowli jest ciągły rozwój oraz dążenie do ideału owczarka niemieckiego. Psa o doskonałym eksterierze oraz psychice. Ważne dla mnie jest również ich zdrowie. Dlatego rodzice moich szczeniąt są prześwietlani w kierunku dysplazji stawów łokciowych oraz biodrowych. Selekcja na tym etapie jest bardzo ważna. Do hodowli wybieramy tylko najwybitniejsze psy i suki. Chcę, aby moje psy towarzyszyły swoim właścicielom w codziennym życiu jako ich przyjaciele na dobre i na złe.

        Szybki kontakt do hodowli